HAKKIMIZDA

Bekiroğlu İnşaat, inşaat sektöründe restorasyon uygulamaları konusunda önde gelen bir firmadır. Şirket kurucusu Ali YILMAZ’ın 1987 yılında başlayan eski eser uygulama tecrübesi, 2008 yılında kurmuş olduğu Bekiroğlu İnşaat firması ile Türkiye’deki profesyonel restorasyon uygulaması hizmetlerine yeni bir soluk getirmiştir.

Bekiroğlu İnşaat Restorasyon San. ve Tic. A.Ş, yıllar içinde her yaptığı uygulamada, uzmanlığına yeni bir deneyim taşı ekleyerek günümüze tarihin koruyucusu misyonunu üstlenmiş bir firma olmuştur.

Bekiroğlu İnşaat Hakkımızda

Tarihi yapılar, işlevi ve yapıldığı döneme göre değişmek üzere, yapı özelinde uygulama çözümleri gerektirmektedir. Bu çözümler, restorasyon projeleri doğrultusunda ve Bekiroğlu İnşaat’ın kadrosunda bulunan, işbirliği yaptığı restorasyon uzmanı mimar, mimar, inşaat mühendisi ve restoratörlerle birlikte, kalifiye ustaların uygulamaları doğrultusunda oluşturulur. 

Firma mimari koruma alanında, hem tarihten günümüze gelen özgün malzeme ve tekniklere hâkimdir; hem de teknoloji desteğiyle güncel malzemeleri restorasyon uzmanı mimar ve inşaat mühendislerinin yönlendirmesiyle kullanmaktadır. Eski eser yapılarda, restorasyon, basit-onarım, profesyonel cephe temizliği, özgün tekniklerle rekonstrüksiyon, eski eser güçlendirme uygulamaları gibi, uzmanlık gerektiren uygulamalar gerçekleştirir. Mimari koruma projelerinin üretilmesi konusunda da, restorasyon uzmanı çözüm ortakları ile birlikte eski eser yapılara baştan sona bütüncül çözüm oluşturmaktadır. 

Çeşitli konulardaki uygulama deneyimleri, birinci koruma grubuna dahil yapılar öncelikli olmak üzere, hem ahşap, hem de taş / tuğla yığma yapılardaki restorasyon uygulamalarının her dalını kapsar. Selçuklu Dönemi’ne ait Sivas Gök Medrese, Antalya Şehzade Korkut Camii, Aksaray Sultan Hanı Kervansarayı; Mimar Sinan yapısı olan Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii, Osmanlı Devleti’nin son dönemlerine ait kıymetli ahşap bina örneklerinden Burhan Felek Köşkü, restorasyonu yapılan ve beğeni toplayan yapılar arasında yer almaktadır.

Bekiroğlu İnşaat Hakkımızda

Bekiroğlu İnşaat, kuruluşundan bugüne kadar, eski eser yapıların özgün niteliklerini koruyarak restore edilmesi konusundaki önceliği ve özeni meslek etiği olarak benimsemiştir. Ülkemizin değerli kültür mirası yapılarının gelecek nesillere aktarılması konusundaki misyonunu daima koruyacaktır.

Scroll to Top